14. Θύελλα Πετρίου 4

15. Ολυμπιακός Λουτρακίου 3

16. Κύψελος 2

Πέρασε και από τον Άγιο Βασίλειο (0-2), ο Ισθμιακός

Ακόμα μια νίκη πέτυχε ο Ισθμιακός, ο οποίος επιβλήθηκε 0-2 της Προόδου Αγίου Βασιλείου και συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, όπου και "συγκατοικεί" με τον Πανσολυγειακό.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα και προηγήθηκαν νωρίς με τον μόνιμο σκόρερ τους Βαλάντη Μπασιώτη, ο οποίος σκόραρε για 6η συνεχόμενη αγωνιστική, με το 0-1 να μην αλλάζει ως τη λήξη του ημιχρόνου.
Οι παίκτες της Προόδου, όσο και αν προσπάθησαν, δεν δημιούργησαν κάποια κλασική ευκαιρία, με τον Ισθμιακό να φτάνει και στο 0-2 (82’) με τον Τζογανάκο, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό, με τους φιλοξενούμενους να βάζουν ακόμα τρεις πολύτιμους βαθμούς στο … σακούλι τους.

Μεγάλο διπλό η Κλένια, 1-4 τον ΠΑΟ Κουταλά

Σε ένα από τα σημαντικότερα ματς της 6ης αγωνιστικής της Β’ Κορινθίας, η Κλένια πήρε πολύ μεγάλη νίκη, με το εντυπωσιακό 1-4 επί του ΠΑΟ Κουταλά και πλέον βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας.
Αν και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτη Γεώργαρη, για να φέρουν τα ματς στα ίσια γρήγορα οι παίκτες της Κλένιας με τον Μακρή.
Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή με τον Γιώργο Σκούρτη πριν από τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Παπαχρήστος ανέβασε το σκορ στο 1-3, δίνοντας προβάδισμα νίκης στην ομάδα του και παρά τις όποιες προσπάθειες των γηπεδούχων, ο Δημας διαμόρφωσε το τελικό 1-4 (90’), μέσα σε αποθέωση.

Το «τρίποντο» ο Μαψός, 2-0 το Σοφικό ‘05

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο Μαψός, ο οποίος επιβλήθηκε 2-0 του Σοφικού ’05 και … έσβησε το -2 στη βαθμολογία του, μπαίνοντας πλέον με θετικό πρόσημο στο πρωτάθλημα.
Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι και «καθάρισαν» την υπόθεση νίκη, από το 1ο κιόλας ημίχρονο.
Ο Σιδηρόπουλος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ, ενώ ήταν και ο ίδιος παίκτης που σημείωσε και το 2-0, φτάνοντας και τα 3 γκολ συνολικά στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες του Μαψού αν ήταν και λίγο πιο προσεκτικοί θα μπορούσαν να σημειώσουν περισσότερα τέρματα, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν σε ελάχιστες περιπτώσεις.